Dlouhé oslabení ve třech srazilo juniory v duelu s Pardubicemi

Junioři Zlína zaznamenali devátou prohru z posledních deseti zápasů a propadají se tabulkou mimo pozice play off. Na ty po porážce 1:4 s Pardubicemi ztrácí sedm kol před koncem čtyři body. S Dynamem sice Zlínští rychle vedli, kdy už v 1. minutě uspěl Padrnos, další branku ale Berani nepřidali. Zápas rozhodla polovina zápasu, kdy Pardubice využily dlouho přesilovou hru pět na tři.
30.kolo, čt 4.1.2018, ZS Luďka Čajky
Pardubice
1:4
(1:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 1. Padrnos (Dobiáš, Kočica) – 17. Pochobradský (Matýs, Zídek), 35. Matýs (Zídek), 42. Hoskovec (Dušek), 60. Pochobradský (Matýs, Veverka). Rozhodčí: Markovský - Goňa, Hanzlík. Vyloučení: 5:5, navíc Gazda (ZLN) 10. min. Využití: 0:1. V oslabení: Bez. Střely na branku: 30:39. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Šimonů – Augustin, Gába, Dluhoš, Budil, Jenáček, Padrnos, Gazda – Marek, Ševčík, Dvořáček, Peška, Kočica, Mikulec, Chalupa, Sedláček, Kotek, Dobiáš, Dlabaja

Janský – Jelínek, Pražák, Faltys, Žouželka, Zukal, Mert – Hoskovec, Antoníček, Pochobradský, Petrus, Dušek, Veverka, Syrovec, Kubišta, Matýs, Žídek, Černý

Úvod vyšel Beranům skvěle. Brankáři Pardubic propadla střela Dobiáše mezi betony do brankoviště, a již po dvaapadesáti sekundách uspěl svou dorážkou Martin Padrnos. Vedení mohl Zlín navýšit při přesilovce, ovšem nestalo se tak. Jako první za hosty zahrozil Hoskovec, za domácí poté v oslabení nastřelil břevno Dobiáš. A když ve čtrnácté minutě neproměnil svou šanci Kotek, udeřilo Dynamo. Matýsovu střelu při přečíslení ještě Šimonů vyrazil, na dorážku Martina Pochobradského už byl ale krátký.

Začátek prostředního dějství měl spád. Nejprve neuspěl svým chytrým pokusem z nulového úhlu Mikulec, načež na druhé straně Veverka nepotrestal zaváhání rozehrávky Dobiáše. Dobře si za Pardubice vedla i dvojice Hoskovec - Dušek, druhý jmenovaný ale při svém zakončení narazil na rychle se přesunujícího brankáře Šimonů.

Krátce po půli zápasu přišel rozhodující moment duelu. Dvořáček nejprve neproměnil šanci na to, aby poslal Zlín do vedení, chvíli na to se začala plnit trestná lavice domácích. Vyloučen byl Gazda, pár sekund na to dostal Dluhoš trest na 2+2 minuty a za chvíli i menší trest inkasoval Ševčík. Dynamo čekala přesilovka pět na tři v trvání dvou a půl minut, Pardubice ji ale skončily přesnou ránou Ondřeje Matýse.

Do třetí části se šlo za stavu 1:2, ani ten ale nevydržel dlouho. V čase 41:21 hledal při přečíslení Hoskovec svého spoluhráče, obránce Padrnos si ale při pokusu zablokovat nahrávku nešťastně srazil kotouč do vlastní sítě.

Při Zlínu nestálo štěstí, například při nahození ze střední třetiny Jánskému propadl puk, ale jen do tyčky. Ani při dlouhém power-play umocněné o přesilovku šest na čtyři se Beranům nevedlo, Pochobradský trefou do prázdné branky jistil výhru Dynama.

Leon Wesley (Aukro Berani Zlín): „V první třetině to byl vyrovnaný zápas, možná jsme měli i více ze hry, neproměnili jsme ale šance. Následovala spousta vyloučení, kdy nás rozhodčí možná i trochu poškodil, tedy z našeho pohledu, což úplně změnilo situaci. Soupeř otočil stav utkání a nám už chyběly síly na zvrat.“

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „První třetina byla po těch svátcích a všem špatná z naší strany. Vyrovnali jsme, což nám pomohlo, poté jsme hráli už o moc lépe. Dostala nás do hry využitá přesilovka pět na tři a následně jsme už dotáhli duel k výhře.“